GREAT LAKES BASEBALL LEAGUE
2030 DRAFT LOG
04/17/2030
 
Round 1
Round 1, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: SP Jeff King
Round 1, Pick 2 - Hamilton Mounties: CF Daniel Huffman
Round 1, Pick 3 - Kingston Comets: SP Dennis Wemp
Round 1, Pick 4 - Windsor Vigilantes: SP Mounir Lapeyre
Round 1, Pick 5 - Milwaukee Eagles: LF Sabri Roger
Round 1, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: SP Naizen Kouno
Round 1, Pick 7 - Traverse City Bears: SP Anthony Irish
Round 1, Pick 8 - Chicago Architects: CF Eric Orr
Round 1, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: 1B Devlyn Dias
Round 1, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: CF Shannon Freake
Round 1, Pick 11 - Toledo Neptunes: SP Lance Hayes
Round 1, Pick 12 - Toronto Maples: CF Dave Dodd
Round 2
Round 2, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: CF Héctor Blanco
Round 2, Pick 2 - Hamilton Mounties: RF Claude Schwartz
Round 2, Pick 3 - Kingston Comets: CL Jake Hiscock
Round 2, Pick 4 - Windsor Vigilantes: RP Craig Peterson
Round 2, Pick 5 - Milwaukee Eagles: SP Jean-Pierre Lejeune
Round 2, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: SP António Salazar
Round 2, Pick 7 - Traverse City Bears: 1B Hunter González
Round 2, Pick 8 - Chicago Architects: C Alfred Mills
Round 2, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: SP Antoine Le Gall
Round 2, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: 3B Luke Henderson
Round 2, Pick 11 - Toledo Neptunes: CL Kyle Wolfe
Round 2, Pick 12 - Toronto Maples: 3B John McIlmoyle
Round 3
Round 3, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: RP Bert White
Round 3, Pick 2 - Hamilton Mounties: SP Jordan McConnell
Round 3, Pick 3 - Kingston Comets: CF David Norris
Round 3, Pick 4 - Windsor Vigilantes: C Jamel Langlois
Round 3, Pick 5 - Milwaukee Eagles: CF Robin Lovett
Round 3, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: CF Jeremy Davis
Round 3, Pick 7 - Traverse City Bears: SP Bob Giraud
Round 3, Pick 8 - Chicago Architects: SS Brad Haley
Round 3, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: SP Cal Zimmerman
Round 3, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: SP Kao-kan Ding
Round 3, Pick 11 - Toledo Neptunes: SP Danny Caine
Round 3, Pick 12 - Toronto Maples: SP Jonathan Lindstrom
Round 4
Round 4, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: SS Lee Herrera
Round 4, Pick 2 - Hamilton Mounties: CL Kenneth Strong
Round 4, Pick 3 - Kingston Comets: RP Cary Wilson
Round 4, Pick 4 - Windsor Vigilantes: SS Christophe Legros
Round 4, Pick 5 - Milwaukee Eagles: 1B Mark Pugh
Round 4, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: 2B Derek Burks
Round 4, Pick 7 - Traverse City Bears: CF Clay Wooldridge
Round 4, Pick 8 - Chicago Architects: SP Campbell Sabin
Round 4, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: CF Stan Purkis
Round 4, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: 3B Marshall Morshead
Round 4, Pick 11 - Toledo Neptunes: 3B Yoni Arnaud
Round 4, Pick 12 - Toronto Maples: CF Tim Farmer
Round 5
Round 5, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: C Todd Chin
Round 5, Pick 2 - Hamilton Mounties: CF Arthur Roberts
Round 5, Pick 3 - Kingston Comets: 1B Jon Gross
Round 5, Pick 4 - Windsor Vigilantes: 2B Matt Stone
Round 5, Pick 5 - Milwaukee Eagles: 3B Blaine Tyler
Round 5, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: CF Ed Hardy
Round 5, Pick 7 - Traverse City Bears: SS John Reichert
Round 5, Pick 8 - Chicago Architects: RP Chris Lee
Round 5, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: 3B Tom Shepherd
Round 5, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: SP Howard Davis
Round 5, Pick 11 - Toledo Neptunes: CF Wally Irvine
Round 5, Pick 12 - Toronto Maples: SP George Martin
Round 6
Round 6, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: CF David Decker
Round 6, Pick 2 - Hamilton Mounties: CF Ben Kelly
Round 6, Pick 3 - Kingston Comets: C Karim Portier
Round 6, Pick 4 - Windsor Vigilantes: SP Jayson Ellis
Round 6, Pick 5 - Milwaukee Eagles: 2B Francesco Tellier
Round 6, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: CF Nathan Rose
Round 6, Pick 7 - Traverse City Bears: SP Henri Chartier
Round 6, Pick 8 - Chicago Architects: SP Damian Boyett
Round 6, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: CF Herman Starratt
Round 6, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: CF Bennett Dubois
Round 6, Pick 11 - Toledo Neptunes: RF Iván Ortíz
Round 6, Pick 12 - Toronto Maples: SP Nelson Fox
Round 7
Round 7, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: 3B Ron Dickson
Round 7, Pick 2 - Hamilton Mounties: SS Ramón Jiménez
Round 7, Pick 3 - Kingston Comets: SS Tim Colgan
Round 7, Pick 4 - Windsor Vigilantes: CF Philippe Richard
Round 7, Pick 5 - Milwaukee Eagles: SS Barry Lacombe
Round 7, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: SP Pierre Berger
Round 7, Pick 7 - Traverse City Bears: 2B Darren Bygrove
Round 7, Pick 8 - Chicago Architects: SS Dave Adkins
Round 7, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: RF Pierre David
Round 7, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: CF William McDonald
Round 7, Pick 11 - Toledo Neptunes: CF Ken Wright
Round 7, Pick 12 - Toronto Maples: SS Brandon Rousseau
Round 8
Round 8, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: SP Mike Carrière
Round 8, Pick 2 - Hamilton Mounties: 2B Jean-Louis Robert
Round 8, Pick 3 - Kingston Comets: RP Ryan Davis
Round 8, Pick 4 - Windsor Vigilantes: 3B Marlon Barnett
Round 8, Pick 5 - Milwaukee Eagles: SP Len McNeill
Round 8, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: SP Carl Jones
Round 8, Pick 7 - Traverse City Bears: C Adam Lowe
Round 8, Pick 8 - Chicago Architects: C Robert Hudson
Round 8, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: 3B Gary Delattre
Round 8, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: CF Bill MacLean
Round 8, Pick 11 - Toledo Neptunes: SS Kevin Klein
Round 8, Pick 12 - Toronto Maples: C Todd Redmond
Round 9
Round 9, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: SP Wynn Milley
Round 9, Pick 2 - Hamilton Mounties: CF Pedro Rodríguez
Round 9, Pick 3 - Kingston Comets: CF John Perry
Round 9, Pick 4 - Windsor Vigilantes: 2B Phil Dunsmore
Round 9, Pick 5 - Milwaukee Eagles: SS Scotty Yeo
Round 9, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: C Brendan Odom
Round 9, Pick 7 - Traverse City Bears: C Juan Fernández
Round 9, Pick 8 - Chicago Architects: C Gunner West
Round 9, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: SP Fabien Martinez
Round 9, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: SP Stéphane Merlin
Round 9, Pick 11 - Toledo Neptunes: SS Alan Sprague
Round 9, Pick 12 - Toronto Maples: SP Drew Hartley
Round 10
Round 10, Pick 1 - Detroit Thunderbirds: SS Mike Baker
Round 10, Pick 2 - Hamilton Mounties: SP Jesús Guerrero
Round 10, Pick 3 - Kingston Comets: SP George Poapst
Round 10, Pick 4 - Windsor Vigilantes: SP Art Cameron
Round 10, Pick 5 - Milwaukee Eagles: SP Jorge Guerra
Round 10, Pick 6 - Thunder Bay Caribou: SS Whip Edgar
Round 10, Pick 7 - Traverse City Bears: CL Chris Potter
Round 10, Pick 8 - Chicago Architects: SP Dave Bell
Round 10, Pick 9 - Owen Sound Waveriders: SP Jacob Moore
Round 10, Pick 10 - Duluth Sea Gulls: SP Howard Bevan
Round 10, Pick 11 - Toledo Neptunes: SP Lou Parker
Round 10, Pick 12 - Toronto Maples: RP Kevin Bush
Friday, September 13th, 2019 - OOTP Baseball 20.6 Build 54